חיפוש
מוצרים
כתבות
תכנון ועיצוב גנים/עציציות תבלין כפתרון לאזורים בעייתיים בגן

עיצוב / יריב לוין

עציציות תבלין כפתרון לאזורים בעייתיים בגן

לא אחת אנו נתקלים בגינה באזור אשר אינו מתאים לשתילה וגינון רגיל. אזורים הקרובים לקיר שיסודותיו פולשים לשטח הגן, אזורים בהם קבורה כמות גדולה של פסולת בניין וכל מה שניסינו לגדל לא צלח, אזורים צרים ליד מעברים אשר אנו רוצים לעצבם מבלי לשתול צמחים אשר יפלשו לשטח המעבר.

במיקרים בהם האזור נימצא בתנאים של 5 שעות שמש ומעלה אני ממליץ על עציצית תבלין שתשמש את המטבח בנוחיות ובזמינות. במקומות בהם כמות האור מועטת ניתן לשתול עציציות המשלבות צמחי עלווה ופורחים המותאמים לצל.כצעד ראשון נגביל את השטח שבו נציב את העציצים בגובל אשר יצור את ה" קונטור" (קו גבול השטח) וידגיש את הסדר והיחודיות של קבוצת העציצים.

בשטח המוגבל נפזר חיפוי כגון חצץ, חלוקי נחל וכד' בשכבה של כ5 ס"מ לערך לקבלת משטח נקי ואסתטי עליו יוצבו העציצים לשתילה. את החיפוי נפזר על גבי יריעות פלריג שחור שימנעו את "טביעת" החיפוי לקרקע , וכן ימנעו מצמחי בר שוטים לנבוט בין העציצים.

בעציצים שהצבנו נפזר טוף גס בעובי של כ5 ס"מ לשיפור הניקוז, ונמלא אותם בתערובת שתילה , מצע שבו נשתול את הצמחים ..

בגמר השתילה נחבר מערכת טיפטוף זעירה שתשחרר אותנו מעבודת השקיה רבה ותספק לצמחים את התנאים המיטביים..

טיפול שוטף

עיקר הטיפול הוא בגיזום תמידי לעודד התחדשות וצמיחה חדשה תוך שימוש במטבח ובשולחן. צמחיה שמגלה התנוונות והזדקנות מוחלפת בקלות בחדשה וצעירה. דישון בהומוס ובדשן בשחרור עצמי באביב בקיץ ובסתיו.

בהצלחה ובתאבון

יריב

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל