חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/הובלת צמחים

 

כיצד להוביל עציצים במכונית?

 

מאת: ארנה חגי-זוארץ, מנהלת שיווק, משתלות יגור

האיגוד הישראלי למשתלות

 

קרה לכם פעם שמילאתם את מכוניתכם בצמחים לאחר ביקור מוצלח מאוד במשתלה, הגעתם הביתה, פרקתם את הצמחים וגיליתם שחלקם לא החזיק מעמד בדרך ?

 

ארנה חגי-זוארץ, מנהלת השיווק של משתלות יגור, החברה באיגוד הישראלי למשתלות, ממליצה על כמה כללים חשובים שיעזרו לכם לעבור בביטחה את הדרך הארוכה מהמשתלה לבית.

 

·        יש לעטוף את בית השורשים, או את כלי הקיבול של הצמח בשקית ניילון על מנת שיישאר שלם ושלא תשפך תערובת. חשוב להימנע מקפיצות וזעזועים שיפגעו בשלמות בית השורשים.

·        ניתן להניח את הצמח בצורה אנכית או מאוזנת בתנאי שנמנע משבירת הענפים. כאשר הענפים לא נכנסים לתוך הרכב ניתן להיעזר באיש מקצוע מהמשתלה על מנת שיעשה גיזום מקצועי.

·        יש להימנע מהעברת הצמחים בצורה שיהיו חשופים לרוח בנסיעה. הדבר גורם להתייבשות כללית של הצמח והעלים  ולנזקים שעלולים להיות בלתי הפיכים. כשמובילים את הצמחים בטנדר פתוח יש לעטוף אותם כך שיהיו מוגנים מפני הרוח.

·        ניתן להשאיר את הצמחים ברכב סגור למספר שעות אך במידה ומדובר בזמן ארוך יותר יש להשאיר פתח אוורור. בכל מקרה רצוי להשקות את הצמחים כאשר מגיעים הביתה על מנת לעזור להם לעבור את הלם הנסיעה. צמחים שבחרתם להעבירם לעציצים דקורטיביים או גדולים יותר במשתלה, חייבים לקבל השקיה טובה עוד באותו היום.

·        כאשר מעבירים צמחים קטנים כדאי לארוז אותם בארגז כשהם צמודים זה לזה על מנת שלא יזוזו במהלך הנסיעה.

·        כדאי לציין את שמות הצמחים במשתלה על גבי כלי הקיבול כך שנדע מהם הצמחים שהבאנו הביתה.

 

 

 

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל